Hakkımda

MERHABA

Ben MUTLULUĞA inanırım.

Hepimiz kendi mutluluğumuzu yaratabilecek güce sahibiz.

Benim bütün çabalarım; BİREYSEL DEVRİMİNİ yaratmak için yola çıkanlara rehberlik etmek, onlara kendi güçlerini kullanmaları için ilham vermektir.

Bunun için kişilere Koçluk yaparak, kendi mutluluklarını yaratacakları kendilerine  en uygun ve en etkili yolları bulmalarına yardımcı olurum.

Koçluk ile birlikte, kendi yaşamım boyunca öğrendiklerimi, gözlemlerimi, deneyimlerimi, aldığım sonuçları  Seminerlerde paylaşırım.kpd foto 01

Sürekli öğrenmek ve öğrendiklerimi paylaşmak yaşamımın temel dinamiğidir.

Koçluk ve eğitim yaşamımı mutlu kılan temel uğraşlarım, akış deneyimlerimdir.

Öğrenme deneyimime kültürlü bir aile ortamında başladım. Eğitimciler ile çevrili yaşamım seçkin okullarda sürdü. Kültür şehri İstanbul en değerli öğretmenlerimden birisidir. İstanbul Üniversitesi İktisat fakültesini bitirdikten sonra Mali müşavir olarak atıldığım iş yaşamında bu meslek ile birlikte insan kapasitesi ve mutluluğu üzerinde çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Yaşam Koçluğu, benimsediğim en etkili yöntemdir. Türkiye nin ilk sertifikalı Yaşam koçlarından biriyim. 2005 yılında, Uluslararası Koçluk Diplomamı The institute for Life Coaching Training kurumunun ACTP programına katılarak Sertifikamı ICF Master Certified Coach Dr.Patrick Williams dan aldım. Ayrıca 2004-2005 yıllarında Türkiye de ilk kez Üniversite bünyesinde verilen Yaşam koçluğu eğitimine katılarak Koçluk Sertifikamı Maltepe Üniversitesinden , yönetici ve Kurumsal Koçluk Eğitimini The UK College of Life Coaching kurumundan aldım.

İş dünyasının içinde birçok firma, yönetici ve çalışan insan tanıdım. Mesleğim gereği hep iş dünyasının kalbinde, yöneticilerle birlikte çalıştım.

Okuduğum sayısız kitap, katıldığım eğitim programları ,verdiğim eğitimler ve koçluk çalışmaları beni öğrenme yolunda gittikçe mutluluk duyduğum AKIŞ halinde tutmakta.

Öğrenim sürecini zevkli ve katılımcı kılmak, yaratıcılığı ön planda tutmak benim tarzımdır.

Koçluk yapabilmek için gerekli sertifikalardan daha önemli olanın kişinin kendi yaşam deneyimleri ve öğrendiklerini kendi yaşamında uygulamasından kaynaklan olgunluk olduğuna inanıyorum.

İZZET ENGİN AKSU

SERTİFİKALARIM

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s