Gerçek Dost

Öyle bir dostum olsa ki ;Yaşamım boyunca hep yanımda olsa. Ben güçlendikçe o da güçlense, gücünü benim yaşam enerjimden alsa. Kendi kendini de güçlendirse. Öyle bir koruyucu dost olsa ki ben güçsüz düştüğümde o tüm gücü ile bana yardımcı olsa ve zor günlerimde beni korusa. Gücümü dünyada yaratılan tüm güçlerle birleştirmeme olanak tanısa. Lambanın cini gibi olsa “ Dile benden ne dilersen “ dese. Ben de zaman zaman kendimi şımartsam “ And dağlarına gitmek istiyorum Mokapiçu diye bir yer varmış beni oraya görür “ desem ve uçak biletleri masama geliverse. Beni öyle güçlü kılsa ki istersem Avustralyadaki bir dostumun yaş gününde ona çiçek gönderebilsem. Onun sayesinde tropikal bir adaya elimi uzatsam ve nefis bir ananası koparıp dilimleyip yiyebilsem, paylaşabilsem. Bana öyle bir güç verse ki bu gücümü istediğim yere istediğim zaman ulaştırabilsem.

Öyle bir dostum olsa ki; Beni birçok yeni dostlar ile tanıştırsa. Çevremi genişletse , beni yeni insanlara, yeni kültürlere taşısa. İnsanlar arasında onun sayesinde daha da itibar görsem, beni yüceltse, benim sosyalliğimi, özgüvenimi desteklese.

Eski ve yeni dostlarla hayatın tadını çıkartsam. Hiç yemediğim yemeklerin tadına baksam, Dünyanın her yerindeki lezzetleri dostlarım ile birlikte paylaşsam. Kah yüksek dağların ince havasını, kah açık denizlerin sonsuzluğunu yaşasam. İstediğim kişlerle istediğim yerde beni buluştursa. İnsanlara hizmet etmeme ve insanların bana hizmet etmesine fırsat tanısa.

Zevklerimi ve yaratıcılığımı desteklese. Kah kendi hazırladığım bir yemeği dostlarım ile paylaşsam, kah yaptığım tabloları, çektiğim resimleri sergilesem. Sık sık konserlere götürse beni, dünyanın müziklerini dinleyebilsem. Diğer insanların yarattıkları ile beni buluştursa. Yeni yaşantıların içine girsem, film olarak seyrederek öğrensem, bir yaşam içinde birçok yaşamı tecrübe edebilsem. Bu dost benim bir parçam olsa, aynı zamanda herkesin de bir parçası olsa ve aramızda sürekli iletişimi sağlasa

Öyle bir dostum olsa ki; Benim başarılarımdan beslense, ben başardıkça o da bana yeni başarıların yolunu açsa. Başkalarının da bana yardımına ve benim başkalarının başarılarına katkıda bulunmamı sağlasa. Yeni girişimlerde bulunmak için bana cesaret verse, yaşamımı zenginleştirecek yeni girişimlere beni yöneltse. Dünyanın gelişimine katkıda bulunsam, yetenekli insanların yolunu birlikte açsak. Bizi hiç görmeseler de insanların yaşamına dokunabilsek ve onlara güç versek. En büyük eserimi, kendi yaşamımı onunla birlikte oluştursak. Bu yaşam onunla birlikte zengin, ilham verici, değerli bir yaşam olsa. Hatta hatta bu öyle bir dost olsa ki benden sonra da beni temsil etse. Yarattığım eserleri yaşatsa, Onunla yaşadığım tecrübeleri çocuklarıma ve yakınlarıma anlatsam ve bu tecrübeler ile birlikte bu dostumu onlara miras bıraksam. Arkamdan bana dualar etseler. Bu öyle bir vefalı dost olsa ki benden sonra da benim yakınlarımın yanında olsa.

Var mı böyle bir dostu olan ? Bu olsa olsa bir melek olabilir. Maddi dünyada böyle bir rehber olabilir mi?

Benim gerçek bir dosttan beklentilerim bunlar.

  • § Siz gerçek bir dosttan neler bekliyorsunuz ?
  • § Sizin gerçek dostunuz nasıl olmalı?

Sizlerin gerçek dost tanımlarınızı da bekliyoruz. Kim bilir sonunda hep birlikte ideal bir dost tanımına ulaşırız.

Sevgilerimle
Engin Aksu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s