Yaşam Koçluğu ve Mutluluk

Birbirini takip eden günler, haftalar, aylar ve yıllar boyunca bir yandan düşlerimizi canlı tutmak bir taraftan da gündelik yaşamın bizden istediklerine cevap vermek zorunda kalıyoruz. Hep gündelik işlere, hep acil olana odaklanıyor ve düşlerimizi zamanı gelince, acil işler bitince ele almak üzere bekletiyoruz.

Oysa ki zaman bize asla acımıyor. O kendi ritminde hiç durmadan ilerliyor. Önümüzdeki zaman gittikçe azalıyor.

İşte KOÇLUK, bu yolculukta bir soluk almayı, yaşamın temposu içinde isteklerimizi belirlememizi, bunları nasıl gerçekleştireceğimiz üzerinde düşünmemizi sağlıyor. İdeal yaşamımız için neler yapmamızı ve şu anda yaptığımız nelerden vaz geçmemiz gerektiği ile ilgili çalışmaları içeriyor.

Tek başına bu çalışmaları yapmak pek kolay olmuyor. Günün acil konuları hep öne geçiyor. KOÇLUK bu gidişe bir son vermenin, gerçekçi düşlerimizin peşinde yaşamımızı yeniden biçimlendirmenin en etkili yolu.

Ancak sizi derinden dinleyen, anlayan, tarafsız bir dostun sizde yaratacağı farkındalık ve size vereceği cesaret sizi kendi AKIŞINIZA sokabilir ve AKIŞTA tutabilir. Koçunuz size bu desteği sağlar. Aranızdaki güvene dayanan dostluk ilişkisi sizin cesaret ile kendi düşlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Birlikte çalışarak sizin belirlediğiniz yolda bir müddet beraber yürüdükten sonra yaşamınıza “AKIŞ”  kazandırır ve yaşadığınız her andan zevk alan bir kişi olarak yola yalnız devam  edersiniz.

Bir Yaşam koçu ile çalışmaya karar vermek çok önemli bir karar ve çok önemli bir adımıdır. Bu seçimle kişi bireysel devrimini gerçekleştirmek için kendini açmakta, Yaşam Koçuna kendisine sorular sorması için  izin vermektedir.

Böylece artık kendi devrimci yolunda yalnız olmadığını, çalışmaya ve başarmaya kendini adadığını onaylamaktadır.

Koçluk temelde karşılıklı güvene dayanan bir ilişkidir. Kendinizi tanımak, kaynaklarınızı fark etmek ve harekete geçmek konusunda kendinize ve koçunuza verdiğiniz söz demektir.

İlk koçluk çalışması gerekli güvenin sağlanmasına dönük tanışma ve ihtiyaçların belirlenmesi çalışmasıdır. Bunu takip eden aşamada kişinin en kısa zamanda en etkili sonuçları almasını sağlayacak yine kişiye özgü Koçluk modelinin saptanması gelir.

Bundan sonra çalışmalara geçilir ve kişi koçu ile çalışmayı yeterli görünceye kadar devam edilir.

Yaşam koçluğu nun hiçbir aşamasında zorunluluk ve bağlayıcılık yoktur. Kişi kendi gelişiminden, koç ise koçluk sürecini yürütmekten sorumludur.

Yaşamınızda BİREYSEL DEVRİMİNİZİ yaratmaya hazır olup olmadığınızı ” YAŞAM KOÇLUĞUNA HAZIR MISINIZ ?” testini cevaplayarak öğrenebilirsiniz.

Yaşam koçu ile çalışmaya karar vermeden önce ” YAŞAM KOÇLUĞU VE MUTLULUK “ konulu seminerime katılarak merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirisiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s