KOÇLUK VE MUTLULUK SEMİNERİ

Bireysel devrim, temel çalışma yöntemi olarak ” Yaşam Koçluğu ” nu benimser.

Kişisel olarak kendi mutluluğumuzu gerçekleştirmek yaşamdaki temel amacımızdır. Bu konuda yeterli donanıma sahibiz.

Yaşam Koçluğu nun amacı da mutluluktur. Kişinin kendini tanıması, kendini gerçekleştirmesi ve kendi olması ile ilgili özel bir çalışmadır.

Mutluluk bireysel bir konu olmakla birlikte bu yolda yalnız yürümek önemli ölçüde zaman kaybettirebilir. Hepimiz kendi düşüncelerimiz ile şimdiki gerçeklerimizi yarattık. Aynı düşünceleri ve bu düşüncelere bağlı duygu ve davranışları sürdürürsek aynı sonuçları alacağımız kuşkusuzdur.

O halde kendi gerçeklerimiz üzerinde farklı düşünmeye, farkında olmadığımız yeteneklerimizi fark etmeye ve kullanmaya, sürdürdüğümüz alışkanlıkları bize daha yararlı olacağına inandığımız yeni alışkanlıklar ile değiştirmeye ihtiyacımız olduğu ortaya çıkar.

Kişisel değişim süreci içinde tarafsız bir Yaşam Koçu ile çalışmak bize kendi gerçeklerimizi kısa sürede fark etmemizi ve yeteneklerimizi kullanabilmemizi, akış a girmemizi sağlar.

Yaşam koçu hiçbir aşamada öğüt vermez, nasihatte bulunmaz, sadece bizim kendi gerçeklerimizi fark etmemizi, güçlü yönlerimizi ortaya çıkartarak kullanmamızı sağlar. Kendi aldığımız kararlar ve kendi belirlediğimiz hedefleri gerçekleştimemiz için bizi teşvik eder. Programımıza bağlı kalmamızı sağlar, aldığımız yeni sonuçlar için geri bildirimde bulunur.

Koçluk çalışmaları boyunca aldığımız olumlu sonuçlar sayesinde bir müddet sonra kendi yolumuzda yalnız yürüyecek cesarete ve motivasyona kavuşuruz. Kendi AKIŞ ımızı yaratırız.

Yaşam koçu ile ne kadar çalışmak istediğimize kendimiz karar veririz.

KOÇLUK VE MUTLULUK  isimli seminerimizde koçluğun ne olduğunu ve nasıl yarar sağladığını somut örnekler ile paylaşıyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s